גלילים הם הבסיס לשינוע בתעשייה. מלבד השינוע עצמו, משמשים הגלילים לביצוע פעולות שונות תוך כדי השינוע. חשיבות רבה ניתנת לחומר המצפה את הגליל. הציפוי הוותיק והידוע ביותר הוא הגומי.

הגומי הינו אלסטומר, המקנה גמישות, אחיזה, שקט בזמן התנועה ועמידות בפני קורוזיה, במקרה של מוצרים העשויים מחומר מאכל (קורוזיבי) או טבולים בו.

אפליקציות ויישומים בתחומי התעשייה השונים:

פלסטיק
גלילים מצופים בפוליאוריתן משמשים בפריסת יריעות פלסטיק, מתיחתן וגלגולן מחדש, גם כאשר הן חמות בתחילת התהליך.

נייר וקרטון
תהליך ייצורם של מוצרי הנייר והקרטון דורש חיתוכים וקיפולים רבים. לשם כך, יש צורך בגלילי פוליאוריתן, המבטיחים עמידה בשחיקה, בחיתוכים ובדפורמציות.

טקסטיל
בתעשיית הטקסטיל נעשה שימוש נרחב בגלילים מצופים בפוליאורתן. הפוליאוריתן מאפשר לגלילים לעמוד בלחץ הנדרש למתיחת הבד וסחיטתו בתהליך הייצור. בנוסף, הוא מונע את שחיקת שולי הבד.

דפוס
הפוליאוריתן עמיד בפני שחיקה על ידי הנייר, אינו סופג את צבעי הדפוס, אינו "נוזל" עקב שטיפה בסולבנטים, אינו מאבד מצורתו, עקב תליה ממושכת בצירי הגליל ואינו מתיישן בגלל שהות מדף ממושכת. יתרונו הגדול של הפוליאוריתן בזיכרון האלסטומרי שלו, כלומר יכולתו לשוב באופן מיידי לצורתו המקורית, לאחר הסרת עומס הפעולה. תכונה זו מאפשרת מעבר מנייר צר לנייר רחב ולהיפך, ללא חשש של מדרגה בציפוי, העשויה להותיר סימנים בזמן ההדפסה.

מתכת
הפוליאוריתן עמיד לחתכים ולקריעה על ידי פינות חדות של מוצרי המתכת ומשמש לשינוע מוגן למתכות פגיעות כגון אלומניום, פלדה מצופה ועוד.

עץ
הפוליאוריתן נותן מענה לבעיות שחיקת הציפוי וקריעתו על ידי העץ והשבבים שלו ואיכול הציפוי על ידי שרף העץ.
בנוסף, הוא מהווה מצע סדן לסכיני החיתוך.

גלילים